תפריט נגישות

טוראי אברהם אבי בוסקילה ז"ל

אברהם בוסקילה
בן 19 בנפלו
בן סעדה ויעיש
נולד בשדה דוד
בי"ז באייר תשי"ח, 9/5/1958
התגורר בשדה דוד
שרת בחטיבת הצנחנים
יחידה: גד' 890
התגייס ב-אפריל 1976
נפל בעת מילוי תפקידו
בכ"ג באייר תשל"ז, 10/5/1977
מקום נפילה: יריחו
באזור בקעת הירדן
מקום קבורה: ירושלים - הר הרצל
אזור: ד, חלקה: 5, שורה: 01, קבר: 08.
הותיר: הורים, אחים ואחיות

קורות חיים

בן יעיש וסעדה. נולד ביום י"ז באייר תשי"ח (9.5.1958) במושב שדה-דוד. סיים את לימודיו בבית-הספר היסודי 'נהורה', המשיך בבית-הספר התיכון-מקצועי 'אורט אשקלון', ומשסיים את הכיתה התשיעית יצא לעבוד כדי לעזור לאביו במשק. אבי היה ידוע במושב כבן מסור ונאמן להוריו, המשתדל תמיד לעזור להם ככל יכולתו. טוב לב היה, חביב וחברותי. חברים רבים היו לו והם אהבוהו כמו אח, והוא בילה אתם את מרבית זמנו. אך לעתים היה אוהב להתבודד, לטייל בשדות, להרגיש קרבה לאדמה ולהתפעל מיופי הנוף בסביבה. אבי הצטיין כספורטאי. שיחק כדורגל במסגרת קבוצת 'הפועל' שדה-דוד. בשנת 1975 זכה באליפות הנוער בהרמת משקולות במסגרת 'הפועל' נהורה. עם התקרב מועד גיוסו היה אבי מאושר מאוד ומלא ציפיות. ההתנדבות היתה טבועה באופיו והוא רצה מאוד לתרום ככל יכולתו ביחידה קרבית.

אבי גויס לצה"ל במחצית אפריל 1976 והתנדב לחיל-הצנחנים. במהלך הטירונות השלים אימון של רובאים ואחרי כן עבר קורס צניחה. מפקדיו היו מרוצים מאוד מהשתלבותו המהירה ביחידה, ואבי היה מאושר, כדבריו, "על שזכיתי להיות חלק ממשפחת הצנחנים."

ביום כ"ג באייר תשל"ז (10.5.1977) נפל אבי במילוי תפקידו, באסון התרסקות המסוק בבקעת הירדן ליד יריחו. הובא למנוחת עולמים בבית העלמין הצבאי שבהר הרצל. השאיר אחריו הורים, אחים ואחיות.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקד היחידה: "הנכם שייכים למשפחת הצנחנים המפוארת, אשר הקריבה קרבנות רבים על מזבח ביטחון העם והמדינה, ואני תקוה כי בזכות בנכם ואחיו הצנחנים לא נדע עוד מלחמה. לעד נזכור את אבי".

לציון זכרו הוקמה בנהורה קבוצה להרמת משקולות, הנושאת את שמו: 'הפועל אברהם-נהורה'.

בניית אתרים: