תפריט נגישות

רס"ר שמעון ברמי ז"ל

שמעון ברמי
בן 24 בנפלו
בן דימונה וכמוס
נולד בי"ט באלול תשמ"ו, 23/9/1986
התגורר בזוהר
שרת במשטרת ישראל
יחידה: מג"ב איו"ש
התגייס ב-10.7.2008
נפל בעת מילוי תפקידו
בד' באדר א' תשע"א, 8/2/2011
מקום נפילה: סמוך לכפר בודרוס
באזור יהודה ושומרון
מקום קבורה: מושב נגה
הותיר: הורים, אחות - חדה ואחים - אליהו, עידן, מאור, אברהם אבירם, ויעקב ג'קי

קורות חיים

רס"ר שמעון ברמי, בן כמוס (עמוס) ודימונה. נולד ביום שלישי י"ט באלול התשמ"ו, 23.09.1986.

שמעון גדל בבית המחנך ללכת בדרך הישר, להתנהג בדרך ארץ ובמידות טובות, כיבוד הזולת ובעיקר כיבוד הורים. ידו של שמעון לא זזה מידם של הוריו, היה כיד ימינו של אביו ועזר לאמו בכל דבר.

שמעון התחנך עד כיתה ח' בבי"ס של חינוך עצמאי "חזון יחזקאל" אשר נמצא במושב אלומה, סמוך לחבל לכיש. מכיתה ט' והלאה למד בישיבה קטנה "שערי ציון" בבני ברק עד שיעור ב', שנה בה נסגרה הישיבה, ולאחר מכן למד בישיבת "זוהר התורה" באשדוד עד לגיוסו לצה"ל.

בעת לימודיו בביה"ס היה נציג אזורי במבחן הלכות ארצי, אשר התקיים בבני ברק ולאחר מכן המשיך כנציג אזורי למבחן העולמי אשר התקיים באשקלון.

בתאריך י"ח באדר ב' התשס"ה, 29.3.2005 התגייס לצה"ל. כל רצונו היה לשרת כלוחם מג"ב ואכן נתוניו תאמו לרצונו והוא גויס למשמר הגבול.

ב-12.06.2008 יצא שמעון לקורס מ"כים ועבר אותו בהצלחה. במהלך שירותו בקבע נשלח לקורס סמלים מתקדם ואף אותו עבר בהצלחה.

שמעון רצה לעבור כמה שיותר השתלמויות והסמכות שיאפשרו לו לתת יותר למען המדינה ושאף לבצע את תפקידו בצורה הטובה והנכונה ביותר לשביעות רצון מפקדיו.

בשירותו כחייל וכמפקד היה ועודנו מוערך ואהוב על מפקדיו וחייליו ובכל מקום וגזרה ששירת שמו הולך לפניו.

מפקדיו העריכו אותו מאוד וסמכו עליו ללא עוררין. חוץ מתפקידו כמ"כ נתנו לו תפקידים נוספים כנהג, סמל תורם וקצין רכב. אף בחטמ"ר הצה"לי הכירוהו ואהבוהו ושמו נישא רק לטובה. גם לבני המושב תמיד מצא זמן לעזור ולסייע בכל עת שפנו אליו.

לאחר שירות סדיר גויס לקבע והמשיך לשרת בפלוגה כ"ה בבסיס רנטיס הנמצא ליד ראש העין. בפלוגה זו שירת כ-3 שנים עד לנפילתו.

ב-07.02.2011 בשעה 14:00 סיים שמעון משמרת. בשעה 22:00 שמע שחייל שאמור היה לשמש כנהג בסיור אמר שאינו יכול מחמת חולשה. שמעון שמע זאת והתנדב להחליף את החייל כנהג בג'יפ. בשעה 24:00 נהג שמעון בג'יפ עם עוד שלושה חיילים. הסיור נמשך עד לשעה 04:00 לפנות בוקר, אז הוקפצו לאחר שקיבלו התרעה על נגיעה בגדר. בדרכם לתת מענה התהפך הג'יפ באחד מהעיקולים. שלושת החיילים נפצעו קל, שמעון נהרג במקום.

שמעון הותיר אחריו הורים ושישה אחים ואחיות.

בניית אתרים: